Świętokrzyskie

Zalew Umer

This topic has 1 reply, 2 voices, and was last updated 8 years, 1 month ago by Comrade Dislav.

• Author

Mariusz
    Keymaster

Panowie zna ktoś może to łowisko zalew Umer? Zapraszam do komentowania Panowie

Comrade Dislav
    Participant

Łowisko znam bardzo dobrze. Umer to nazwa miejscowości w gminie Zagnańsk, w której mieszkam.

Zalew na rzece Bobrza oddany w 2004 roku do użytku o powierzchni około 12 hektarów. Dno zbiornika ciemne, dużo roślinności podwodnej w okresie letnim. Głębokość raczej nie przekracza 4m (to, że nie przekracza 3m to spore niedomówienie – łowiłem odległościówką w kilku miejscach i grunt był zdecydowanie powyżej 3m już mniej więcej 35m od brzegu).

Rybostan:
    -biała ryba – wszystko co w tych okolicach można znaleźć. Płoć, Jaź, Karaś(było go od groma i jednego i drugiego ale jest teraz mniej), Karp, Amur, Lin, Leszcz, Wzdręga. Nie ma klenia.
    -drapieżniki – Szczupak, Sandacz, Sum, Okoń i… Jazgarz.

Dominuje płoć – jest i drobna i ładna. 30cm okaz przy dobrze sprowadzonej rybie w łowisko to nie jest wielki problem. Leszcze raczej nie większe niż 50cm są już rzadkością odkąd zniesiono wymiar – raczej trafiają się mniejsze sztuki. Dużo średniego Jazia i sporo Karpia. Zbiornik jest dość zarośnięty, więc Amury i Tołpygi, o których zapomniałem napisać wyżej się trafiają, a nawet kilka dni temu jeden wędkarz złowił Amura (1 maj). Z drapieżników zdecydowanie dominuje szczupak(dużo roślinności podwodnej) ale jest też piękny okoń (40cm sztuki widywałem) i spory sandacz, którego ciężko jednak złowić bo jest zakaz połowu z łodzi (a przy jednak sporym i szerokim zbiorniku ogranicza to dostęp do tej ryby). Jednak ostatnio coraz częściej słyszy się o wyciąganych Sumach (około metrowe sztuki). W tym roku słyszałem już o 1 sztuce, a w ubiegłym przynajmniej o 3 (2 z pewnością w okolicy niewielkiej plaży).

Tyle mi przychodzi na myśl – jeśli macie jakiekolwiek pytania o zbiornik, jego charakterystykę, metody jakie bym polecał to śmiało piszcie w temacie! Akurat uważam, że dużo wiem o zbiorniku i chętnie się wiedzą podzielę także śmiało pytajcie.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarsko Turystyczny od 2004 roku.

Przejdź do paska narzędzi