Wędkarstwo Muchowe

Jaki sprzęt dla początkującego na muchę?

This topic has 4 replies, 3 voices, and was last updated 8 years, 2 months ago by PawelD.

 • Author
  Posts
 • #2708

  Malolat10
  Participant

  Mój drugi temat i drugie pytanie. Mianowicie jaki sprzęt – w jakiej cenie jest średniej klasy sprzęt wędkarski do łowienia na tą metodę.

  #2721

  Księciunio
  Participant

  Znawcą nie jestem ale w tej metodzie chyba się łowi na boczny trok? Sprzęt do muchy + sznur i jazda, machanka jak lassem

  #3065

  PawelD
  Participant

  Nie, nie łowi się na boczny trok. Sprzęt do tej metody, który nie zniechęci Cię do muchowania, to koszty do 300zł za kij, kołowrotek około 100zł, sznur 50-100zł, plus łączniki, podkład, przypony koniczne i jakieś muchy 😉 ale oczywiście zależy to od tego co planujesz poławiać, i gdzie. Możesz zobaczyć na allegro, są tam zestawy muchowe jaxona za około 150zł, myślę że nie będzie to jakaś wielka strata pieniędzy nawet jeżeli się rozmyślisz, a no i zawsze możesz go sprzedać.

  #3076

  Księciunio
  Participant

  Tylko czy na allegro można kupić oryginalny sprzęt w tej cenie?
  O bocznym troku czytałem sporo jeśli chodzi o spinning i na muchę ponoć też tak łapią. Poszukam artykułu i jak znajdę to wkleję 🙂

  #3086

  PawelD
  Participant

  hmm, oryginalny..no na pewno nie super firmówkę, ale do nauki wystarczy. A co do tego troka to można podczepić muszkę, ale to jak myć ręce w rękawiczkach… 😉 muchowaniem tego nazwać nie można, natomiast jest to wykonalne, to się zgadza.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarsko Turystyczny od 2004 roku.

Przejdź do paska narzędzi