Wędkarstwo Muchowe

Łowienie szczupaka na muchę

This topic has 2 replies, 3 voices, and was last updated 8 years, 10 months ago by Wedkarz Adam.

 • Author
  Posts
 • #5553

  Paweł Olkusz
  Participant

  Panowie i Panie łowiący szczupaczki na muchę prosze o kilka rad. Co polecacie na przynętę? Co do sprzętu to sobie poczytam na innych działach albo forach, ale jaka przynęta i Wasze rady, doswiadczenie 🙂

  #100376

  Kamil Wilczko
  Participant

  Powiem Ci, że z muchą to cięzka sprawa.. metoda mało popualrna, i bardzo droga. Trzeba miec odpowiedni sprzęt i najlepiej uczyć sie od kogos kto juz łowi tą metodą. Co do szczupaka na muchę to wątpię żeby ktos ci szybko odpowiedział… bo w Polsce szczupaki do 99% idzie spinning.

  #101214

  Wedkarz Adam
  Participant

  Dobra metoda do połowów w lecie. Szczupaki czasami lubią zjeśc drobnicę. Ja polecałbym mocny, średniej długości kij w granicach 10’ i do linki np. 7- 10 byłoby odpowiednie, na dużych wodach sprawdzają się też kije dwuręczne. Żyłka sztywna i gruba (0.30-0.40). Wiadomo że linki należy dopasować do głębokości łowiska. Powierzchniowe typu np. Mouse, Chernobyl Ant należy prowadzic sznurem pływającym. Na wodach z silnym nurtem, głębszych dobrze sprawdzą się linki tonące. Łowimy na długi przypon – 20 cm. Muchy prowadzi się szybkimi i długimi pociągnięciami.
  Co do kolorów i wielkości much to podobnie tak jak w spinningu. Przynęty muchowe maja często wiele dodatkowych efektów i wszystko zależy od opisu producenta – kiedy która mucha sprawdzi się najlepiej. Miękka mucha dobrze sprawuje sie także przy wędkowaniu z opadu.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarsko Turystyczny od 2004 roku.

Przejdź do paska narzędzi