Zachodniopomorskie

Jezioro Zofianka – Studnica

This topic has 1 reply, 2 voices, and was last updated 8 years ago by Junior Diaz.

 • Author
  Posts
 • #2381

  Mariusz
  Keymaster

  Co uważacie na temat zbiornika Jezioro zofianka Strudnica? Piszcie śmiało.

  #5541

  Junior Diaz
  Participant

  Przepiękne jezioro drogą główną nr E 28, wiodącą z Karlina w kierunku Szczecina. Po przejechaniu mostu nad Mołstową w Rzesznikowie jedziemy dalej prosto, a następnie w rejonie Skrzydłowa skręcamy w lewo, w leśną asfaltową drogę, wiodącą w kierunku jeziora. Po przejechaniu około 3 km droga asfaltowa przechodzi w gruntową i prowadzi do jeziora, leżącego po prawej stronie. W najbliższej okolicy brak możliwości zakwaterowania. W okresie lata można rozbić namiot na polu biwakowym nad jeziorem.

  Dzierżawcą i użytkownikiem jeziora jest Zakład Rybacki Mielno. Zezwolenia na wędkowanie można nabyć w siedzibie Gospodarstwo w Mielnie przy ul. Bolesława Chrobrego tel. (0 94) 318-90-54 albo opłacić na specjalnym blankiecie dostępnym w urzędach pocztowych w Kołobrzegu i okolicy. Opłaty za wędkowanie: za 3 kolejne dni z brzegu – 9 zł, z łodzi – 15 zł. Cały sezon z brzegu – 30 zł, a cały sezon z łodzi – 50 zł. Jak widzimy, ceny nie są wygórowane.

  Jezioro przystosowane do wędkowania. Jeżeli chodzi o ryby to grasują tutaj: szczupak, okoń, płoć, wzdręga, leszcz, lin, karaś, karp, węgorz, ukleja, kiełb,. Woda jest czysta, nie zanieczyszczona, co wynika z dalekiego położenia od miasta. Oferuje wspaniałe warunki do połowu bogato zarybionych szczupaków, okoni, węgorzy i innych ryb spokojnego żeru

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarsko Turystyczny od 2004 roku.

Przejdź do paska narzędzi