Test zanęty Goldfish

This topic has 12 replies, 5 voices, and was last updated 8 years, 1 month ago by Rysiiek.

• Author

Rysiiek
    Participant

Na Rybomani 2014 zrobiłem małe zakupy. Zdobyłem m.in zanęte firmy GoldFish na płoć. Dostępne były trzy kolory, ja wziąłem wszystkie.
    Na obecny test zabrałem najciemnieszą – czarno-szarą.
    Zanęta była bardzo drobna, przypominała swoją gradacją trochę piasek o zapachu dla mnie nieznanym, bardzo slabo wyczuwalnym. Została połączona na łowisku z ziemią i gliną, do tego dodałem połowę opakowania dodatku zanętowego firmy Profess Buiscuit (wafel) oraz około 300g prażonych i zmielonych konopii.
    Cała mieszanka wyglądała ciekawie, uzyskała ciemno-szaro-ziemisty kolor. Aromat konopii było czuć wyraźnie.
    Przepraszam, że nie nagrałem filmu jak pracuje zanęta…następnym razem się poprawie.
    Wędkowanie rozpoczęlismy około godziny 6 rano.Na początek poszło do wody około 6 kul na każdą wędkę. Ryby pojawiły się w łowisku niemal natychmiast a brania były agresywne i zdecydowanie. Na palcach jednej ręki jestem w stanie policzyć ryby, które nie zostały zacięte.
    Regularnie wpadały do siatki płocie ( i tylko płocie) 20cm i większe. Żadziej trafił się mniejszy egzemplarz.

Po około dwóch godzinach brania nieco się uspokoiły. Donecanie wyglądało następująco, co około 45 min dorzuciłem małe 2-3 kule, co skutkowało zwiększeniem ilości i intensywności brań.

Około godziny 12 brania ustały niemal całkowicie. Donęcanie nie pomagało. Trafiały się pojedyńcze sztuki a pociągnięcia ryb zrobiły się bardziej ostrożne i delikatne.

Ostatecznie skończylismy z bardzo dobrym wynikiem. W sumie 6kg ryb na dwie wędki. Drugą dowodził kolega.W siatce przeważała gruba płoć, trafiły się również dwa ładne leszcze i jeden karaś.
    Podsumowując, zanęte którą przygotowałem z dodatkiem firmy Profess zastosowałem po raz pierwszy. Jestem bardzo zadowolony z efektów. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć POLECAM!!!
    Wszystkich zachęcam do komentowania i dodawania swoich opinii. Jeśli jest coś co chcielibyscie aby pokazało się w kolejnym teście to czekam na sugestie. (nie tylko zanęty)
    Bardziej doświadczonych kolegów proszę o info co zostało zrobione źle, lub co mogło być zrobione lepiej.

Pozdr.
    Rysiiek

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.

Szymon
    Participant

Super opisane , myślę że warto spróbować. Jaki koszt tej zanęty ?

Rysiiek
    Participant

nie wiem ile kosztuje w sklepach, bo nigdy na nią nie trafiłem.
    Na targach cena to 5zl za 1kg.

Big B
    Participant

W sklepie internetowym GoldFish zanęty są po około średnio 5,50zł aktualnie trwa promocja -15%
    http://sklep.goldfish24.pl/index.php

Rysiiek
    Participant

dzieki za info. sprawdze ich stronke

Paweł Makowski
    Participant

Próbowałeś może Goldfish na inne gatunki? Interesuje mnie lin,karaś.

Rysiiek
    Participant

niestety nie. zaopatrzyłem sie we wszystkie rodzaje na płoć…szczerze mówiąc trochę żałuję.

Big B
    Participant

Mi właśnie przyszła paczka od nich z zanętami płoć(ciemna),lin-karaś,karp,leszcz,uniwersalna oraz konopie prażone.Zobaczę przy najbliższej okazji efekty którejś z nich i dam znać.Bynajmniej przesyłka dotarła bardzo szybko ponieważ towar zamówiony wczoraj około godziny 15 a dzisiaj już o 10 u mnie 🙂

Patryk Grabowski
    Participant

Jak ryba nie bierze to żadna zanęta nam nie pomorze. Moim zdaniem zwykła zanęta trapera urozmaicona dodatkami typu pęczak, gnojaczki, pinka, białe itp. będzie sprawdzała się tak samo. Trzeba po prostu wstrzelić się w brania ryb.

Patryk Grabowski
    Participant

Ostatnio byłem na łowisku specjalnym gdzie jest masa karpia i amura. Zawsze jak się pojechało i trafiło na ładną pogodę to można było liczyć na 15 – 20 karpi i amurów w przedziale 2 – 10 kg. A teraz jak byłem nic. Kompletna cisza, miałem zanętę typowo karpiową. Nic nie brało. Dlatego moim zdaniem wyrzucanie kasy w zanęty nie ma sensu.

Big B
    Participant

Jest faktem że jeżeli ryba nie bierze to cudów nie zdziałamy,możemy kilogramy zanęty wrzucać do wody,zmieniać przynęty a i tak nic to nie da,wtedy może pomóc jedynie granat 😛

Patryk Grabowski
    Participant

Jak granat nie wypali to agregat 😀

Rysiiek
    Participant

Panowie to fakt, jak ryba nie żeruje to nic nie pomoze,
    Jednak kiedy są brania. to myślę że lepsza zanęta z lepszymi dodatkami może zwiększyc ich aktywność i pobudzić rybki do ataków

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarsko Turystyczny od 2004 roku.

Przejdź do paska narzędzi