Zanęta na karasie

This topic has 2 replies, 3 voices, and was last updated 7 years, 11 months ago by enba.

 • Author
  Posts
 • #4379

  Junior Diaz
  Participant

  Hej, niedlako mnie znajduje sie nieduży stawik ok 2 ha. Na wiosnę zawsze łowiłem tam na kukurydzę karasie – sztuki około 20 – 25 cm. Na ciasto i robaczki brały takie do 12cm. W czasie tarła to nic nie brało – wiadomo. A póżniej wszystkie brania sie skończyły.. hmm nęciłem chlebem, karmą i ziemniakiami ale dalej nic nie brało. Jak myslicie czemu juz nie biora?

  #101003

  Darek Październik
  Participant

  Może wszytskie wyłowiłeś już skoro to taki mały zbiornik? Karasie to ciepłowodne ryby, które wiosną – kiedy ty je łowiłeś biora bardzo niechętnie. Warto przeczekać okres tarła i spróbować w czerwcu ( mamy początek lipca) ale spróbuj też, lipiec, sierpien to dobre miesiące na karasie. Jeżeli masz taka mozliwość to spróbuj złowić je na granicy dnia i nocy – o świcie i przed zmrokiem. Karasie, tak jak i leszcze biorą również w nocy. Mniejsze sztuki sa zdecydowanie mniej płochliwe od starszych osobników.
  Twoje zanęty były właściwe. Z innych przynęt to spróbuj na chleb, kaszę manną. A z przynęt zwierzęcych to załóż larwę ochotki, czerwone robaki ( zakłądane pojedynczo), białe robaki i ślimaki nieduże. Innej opcji nie widzę.

  #101340

  enba
  Participant

  Może kwestia pogody. Teraz woda powinna być nagrzana więc próbuj. No i nęć to samo miejsce przez kilka dni, to powinno an tak małym stawiku pomóc.

  A przez zimę nie padło nic? Może po prostu liczebność karasi Ci spadła..

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarsko Turystyczny od 2004 roku.

Przejdź do paska narzędzi