Jak ustawić narożnik w salonie? 5 praktycznych porad

Jak ustawić narożnik w salonie? 5 praktycznych porad

Remont salonu dobiegł końca i zastanawiasz się nad sofą? Najlepszym rozwiązaniem będzie narożnik z funkcją spania. Obawiasz się, że Twój salon jest za mały na umieszczenie w nim narożnika? Sprawdzamy najbardziej aktualne inspiracje salonu i mamy dla Ciebie świetną wiadomość – narożnik sprawdzi się niemal w każdym wnętrzu, wystarczy tylko odpowiednio go ustawić.

Narożnik w małym salonie? Tak!

Nawet jeśli dysponujesz małym salonem, w dalszym ciągu masz możliwość umieszczenia w nim narożnika. Ten wdzięczny mebel pozwala miło spędzić czas z rodziną czy znajomymi, zapewniając więcej miejsca niż oferuje tradycyjna sofa.

Aktualne inspiracje salonu proponują właścicielom małych salonów ulokowanie narożnika przy oknie. Po prostu wystającą część ustawiasz przy krótszej ścianie. Co zyskujesz? Przede wszystkim zapewniasz sobie dostęp do światła dziennego, dzięki czemu odpoczynek z ulubioną książką będzie jeszcze przyjemniejszy.

Ulokowanie narożnika pod oknem przynosi jeszcze jedną korzyść – łatwiej będzie Ci wkomponować stolik kawowy. Dzięki temu stolik nie będzie zawadzał nam drogi. Narożnik to również dobre rozwiązanie dla posiadaczy wąskiego salonu (typu „tramwaj”). Pamiętaj – wystająca część to dodatkowe miejsce do siedzenia, ale także wygodna opcja do rozprostowania się po długim dniu.

Dlaczego narożnik jest tak praktyczny? Ponieważ to mebel ustawny, dzięki któremu bez problemu zapełnisz rzadko wykorzystywane miejsce w rogu pokoju.

Narożnik w otwartym salonie

Inspiracje salonu często zawierają projekty salonu otwartego, połączonego z aneksem kuchennym. Jeśli chcesz w jakiś sposób oddzielić od siebie te dwie strefy – relaksu i spożywania posiłków – narożnik świetnie sprawdzi się jako mebel separujący te pomieszczenia bez konieczności stawiania ścianki czy innego parawanu.

Ustawiamy narożnik w części salonowej, choć w praktyce będzie znajdował się w centralnej części dużego pomieszczenia (otwartej kuchni i salonu). Oczywiście, to nie jedyne rozwiązanie – możesz także umieścić narożnik przy jednej ze ścian, pozostawiając przestrzeń nadal otwartą. Równie dobrym miejscem dla narożnika jest okolica okna.

Zestaw wypoczynkowy? Oczywiście z narożnikiem!

Dysponujesz dużym salonem i poszukujesz wygodnego rozwiązania dla siebie i rodziny na wspólne spędzanie wieczorów? Rozważ zakup zestawu wypoczynkowego, w skład którego wejdą przestronne fotele oraz narożnik. Zyskasz dzięki temu spójną kolorystycznie strefę relaksu, gdzie każdy znajdzie swój mały kącik.

Zastanów się także nad kolorem obicia zestawu wypoczynkowego. Możesz zdecydować się na kolorystykę współgrającą z ogólną aranżacją salonu, bądź wybrać kolor na zasadzie kontrastu, aby narożnik wyeksponować. Intrygującym rozwiązaniem jest dobór intensywnego i jaskrawego koloru typu czerwień czy żółć, jednak w tym wypadku pozostałe meble i dodatki powinny być stonowane.

Bardzo dużo inspiracji salonu na stronie AboutDecor proponuje narożnik z funkcją spania. Rozwiązanie to sprawdzi się świetnie jako dodatkowe posłanie dla przyjezdnych gości lub dla właścicieli małych kawalerek, którzy nie mogą sobie pozwolić na tradycyjne łóżko.

Narożnik z funkcją spania jest niezwykle funkcjonalny – zyskujesz 3 meble w jednym: leżankę, sofę oraz łóżko. Pamiętaj przy tym, aby stolik kawowy nie był zbyt duży lub został wyposażony w kółka, aby nie rysować podłogi podczas przesuwania stolika wieczorem i nad ranem.

Gdzie umieścić zestaw wypoczynkowy z narożnikiem? Możliwości jest wiele, choć najbardziej popularny jest schemat w centralnej części pomieszczenia, bądź przy dłuższej ścianie.

Odpowiedz na ten artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarsko Turystyczny od 2004 roku.

Przejdź do paska narzędzi