Jak zbudować grill ogrodowy?

Jak zbudować grill ogrodowy

Budowanie grilla – jak zbudować własny ceglany grill

Poradnik dla majsterkowiczów, jak zbudować ceglany grill na patio. W tym projekcie pokażemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o budowaniu ceglanego grilla. Pokażemy Ci, jak ułożyć solidną podstawę i czego użyć, jak zbudować miejsce do przygotowania z boku grilla, jak zaplanować i zbudować podstawę do grilla, jakich materiałów i narzędzi będziesz potrzebować oraz jak układać cegły ściany boczne i tylne Twojego grilla. Dodatkowo dowiedz się, jak czyścić i konserwować swój grill i upewnić się, że będzie trwał przez wiele lat.

Grill to doskonały pomysł

Ceglany grill to świetny dodatek do patio. Łatwy w budowie i obsłudze, ceglany grill oznacza, że nie musisz szukać dużej przestrzeni do przechowywania grilla. Nie zardzewieje i nie rozpadnie się, a wygląda o wiele bardziej atrakcyjnie.

Istnieją dwa różne rodzaje podstawowego grilla z cegły, które można łatwo zbudować – samodzielny grill, a także taki z małym stołem do przygotowywania / przechowywania. Jak kreatywny chcesz uzyskać dzięki tym podstawowym projektom, zależy wyłącznie od Ciebie!

Wybierz lokalizację

Najpierw musisz zdecydować, gdzie zbudować grilla. Jedyną wadą ceglanego grilla jest to, że nie można go przenosić, więc zastanów się dokładnie nad jego lokalizacją. Chcesz umieścić go wystarczająco blisko domu, aby łatwo było przynieść wszystko, czego potrzebujesz, ale nie tak blisko, aby dym wpadał do domu!

Fajnie jest mieć grill blisko miejsca do siedzenia, aby kucharz i goście mogli rozmawiać, ale upewnij się, że ciepło z węgli nie sprawi, że Twoi goście poczują się niekomfortowo ani nie wpłyną na żadne otaczające przedmioty, takie jak drewniane ogrodzenia, szopy itp….

Pomyśl też o trasie na grilla. Jeśli masz zamiar chodzić po tym samym skrawku trawnika przez całe lato, może się on odsłonić. Byłby to dobry moment, aby dodać kilka kamieni przejściowych na wąską ścieżkę do grilla lub po prostu wykopać mały odcinek ścieżki i wypełnić go gontem.

Baza jest bardzo ważna

Upewnij się, że masz solidną podstawę do swojego grilla – jeśli nie masz jeszcze odpowiedniego miejsca na patio do budowy, musisz położyć betonową podstawę lub kilka płyt. Podstawa powinna być równa i wystarczająco mocna, aby utrzymać ciężar grilla bez osiadania lub opadania.

Pamiętaj, że kiedy budujesz swoją bazę, będziesz musiał stanąć przed grillem, aby gotować. Podstawę najlepiej przedłużyć tak, aby obejmowała wystarczająco duży obszar, aby wygodnie pracować za nią.

Zadbaj o odpowiednie materiały

Najpierw musisz kupić zestaw do grillowania. Dostępne są zestawy, które są przeznaczone do umieszczenia w murowanym grillu, z tacą na węgle, tacą do gotowania na grillu, a czasem również z tacą do podgrzewania. Wtedy oczywiście potrzebujesz cegieł.

Oblicz, ile cegieł będziesz potrzebować, korzystając z tacki do grillowania jako wskazówki. Policz, ile cegieł będziesz potrzebować, aby obejść trzy boki tacy i oblicz, jak wysoki będzie twój grill. Chcesz wygodnie stać podczas gotowania, nie schylać się ani nie sięgać do góry. Jako przybliżony przewodnik, większość ludzi ustawia swoją tacę na węgiel na około 7 do 9 pól cegieł, ale to oczywiście zależy od ciebie.

Możesz dodać kilka dań powyżej tego, co będzie Twoją blachą do gotowania, aby móc umieścić wyżej ruszt do podgrzewania.

Łączenie elementów razem

Opaski metalowe z cegły pomogą wzmocnić połączenie między ścianą środkową a tylną. Krawaty ścienne mają różne kształty, ale najlepszy do zbudowania bar-b-que jest poziomy krawat skręcany lub krawat typu fishtail, ponieważ jest on szerzej znany.

Po prostu wepchnij końce opaski typu fishtail do zaprawy, a ściany zostaną mocno związane

Jakie narzędzia?

Pierwszą rzeczą, którą warto pomyśleć o zakupie tego i innych projektów murarskich, jest solidna, przenośna podstawa do przechowywania cementu, która ochroni ścieżki i trawniki przed plamami cementu.

Inne narzędzia, których będziesz potrzebować, to:

 • Łopata do mieszania zaprawy
 • Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do układania cegieł, murarze zacierają kielnią lub szpachlą
 • Poziom duchowy
 • Młotek klubowy lub młotek bryłowy
 • Dłuto z trzpieniem
 • Kielnia Wiadrowa
 • Farba do grilla
 • Szczotka druciana

Te narzędzia można zobaczyć na dole strony. Krótki odcinek węża jest również przydatny, aby uzyskać ładne, schludne połączenie między cegłami. Po prostu odetnij około 6 do 9 cali (225 mm) z węża ogrodowego i masz idealne narzędzie do łączenia cegieł.

Układanie cegieł

Ułóż pierwszą warstwę lub „rząd” cegieł wokół tacki do grillowania, aby upewnić się, że ma ona odpowiedni rozmiar. Jeśli budujesz stół z boku grilla, musisz ułożyć cegły w bok w kształcie litery „E”, tak aby środkowa ściana wspierała zarówno grill, jak i stół.

W tym miejscu ważne jest również, aby wspomnieć, że musisz upewnić się, że szerokość lewego obszaru gotowania jest prawidłowa, aby wziąć grill do gotowania i tacę na węgiel. Nie chcesz, żeby był zbyt szeroki lub zbyt wąski! Większość dostępnych cegieł będzie odpowiadała szerokości określonej ilości cegieł.

Gdy masz już gotowy pierwszy tor w żądanych pozycjach, odsuń cegły na bok i sprawdź poziom gruntu. Kładziemy warstwę zaprawy dopasowując się do kształtu cegieł, kompensując wszelkie zmiany poziomu. Ułóż pierwszy rząd cegieł na zaprawie, używając poziomicy, aby upewnić się, że linie są proste, a cegły są wyrównane względem siebie. Połóż metalowy krawat do cegły na połączeniu między ścianą środkową i tylną.

Jeszcze ruszt i koniec

Ruszty do grillowania i ruszty do podgrzewania można również tworzyć, kupując, przycinając na długość i wbudowując kilka krótkich metalowych prętów w spoiny muru. To nieznacznie zwiększa koszty, ale znacznie ułatwia murowanie.

Zdecyduj, na jakiej wysokości ma znajdować się obszar stołu, i przestań układać skrajną prawą ścianę na wybranej wysokości – upewnij się, że pokrywa się to z jedną z półek, które zbudowałeś, aby pomieścić tacę na węgiel lub grill do gotowania, tak aby płyta stołu jest podparty z trzech stron. Ułóż płytę warstwą zaprawy, aby ją zamocować.

Przed użyciem grilla pozostawić do wyschnięcia na co najmniej 48 godzin. Przykryć, jeśli deszcz ma powstrzymać wypłukiwanie zaprawy ze spoin.

1 komentarz
 1. Wif

  wydawało mi się że to trudniejsze a tu do wykonania samodzielnie

Odpowiedz na ten artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarsko Turystyczny od 2004 roku.

Przejdź do paska narzędzi