Jaka odzież na rower sprawdzi się najlepiej? Sprawdź, co warto mieć w swojej szafie!

odzież zimowa na rower

Odpowiednia odzież rowerowa często sprawia, że jazda staje się bardziej komfortowa i przyjemna. Unikniesz z nią takich problemów jak m.in.: spocone, przyklejone do ciała ubranie, obtarcia skóry, uczucie zimna czy przegrzania. Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj najprzydatniejsze elementy garderoby przeznaczone dla rowerzystów, które sprawią, że twoja jazda stanie się efektywniejsza!

Odzież termoaktywna na rower — sięgnij po nią latem i zimą

Aktywność fizyczna poprawi ci humor w ponure jesienne i zimowe dni! Podczas jej uprawiania w twoim organizmie wytworzą się endorfiny odpowiedzialne za odczuwanie szczęścia, zadowolenia, a także redukcję stresu. Dodatkowo nie rezygnując z ćwiczeń w tych sezonach, będziesz się cieszyć z dobrej formy fizycznej i kondycji przez cały rok, a nie tylko latem, kiedy słońce zachęca do wyjścia z domu.

Pamiętaj jednak, że aktywność w niższych temperaturach wymaga odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim zadbaj o swój ubiór, tak aby przejażdżki rowerem nie zepsuło ci uczucie zmarznięcia. Sprawdzi się do tego odzież termoaktywna, która z jednej strony dobrze izoluje od zimna.

Z drugiej natomiast odprowadza wilgoć na zewnątrz materiału, dzięki czemu po spoceniu się nie wyziębisz się od mokrej, przyklejonej do ciała odzieży. Zadbaj o to, aby każda część twojego ubioru odprowadzała wilgoć i oprócz koszulki termoaktywnej sięgnij również po taką bieliznę.

Dzięki temu na żadnej z warstw twojej odzieży nie pojawią się plamy potu. Co ciekawe, odzież na rower termoaktywna szybko wysycha nie tylko po spoceniu się, ale również po praniu. To sprawia, że twój ulubiony strój na rower będzie szybko gotowy na ponowne założenie!

Materiały termoaktywne są również dopasowane do ciała. Dzięki temu zimne powietrze nie dostaje się pomiędzy tkaninę a skórę i nie dochodzi do spowodowanej tym utraty ciepła. Dodatkowo często w swoim składzie mają dodatek elastanu, który odpowiada za dobre dopasowanie się odzieży do ciała i nieskrępowane ruchy.

bielizna termicznaOdzież zimowa na rower — pamiętaj o ochronie swoich dłoni i stóp!

Ośmielimy się powiedzieć, że ciepłe rękawiczki zimowe to jedne z ważniejszych elementów ubioru rowerzystów! Odpowiedni chwyt dłoni na kierownicy wpływa na twoje bezpieczeństwo podczas jazdy. Zmarźniętymi, sztywnymi palcami nie zapanujesz nad rowerem czy niewystarczająco szybko naciśniesz hamulec.

Ponadto niskie temperatury w połączeniu z wiatrem mogą doprowadzić nawet do odmrożeń! Dlatego bardzo ważne jest zabezpieczenie dłoni przed zimnem i zakładanie na przejażdżki termicznych rękawic. Sprawdzą się nie tylko na rowerowe wycieczki, ale również na co dzień, na największe mrozy.

Oprócz dłoni na odmrożenia są również narażone stopy (te części ciała są najbardziej oddalone od serca, więc krew dopływa do nich najpóźniej). Pamiętaj o ich ochronie i noszeniu skarpetek termicznych. Odizolują one twoje ciało od zimna, dzięki czemu pedałowanie będzie efektywniejsze!

Wiesz już, jakie są najważniejsze elementy odzieży rowerowej, które podniosą twój komfort podczas jazdy. Wybierz odpowiednie modele dla siebie i ciesz się przyjemnymi przejażdżkami przez cały rok! Zastanów się również czy w swoim wyposażeniu masz już kask.

To bardzo ważna ochrona głowy, która w razie ewentualnego upadku ochroni cię przed poważnymi urazami. Zwróć również uwagę, by twój kask był w intensywnym, rzucającym się w oczy kolorze. Dzięki temu będziesz lepiej widoczna dla kierowców i bezpieczniejsza np. na przejściach dla pieszych.

Odpowiedz na ten artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarsko Turystyczny od 2004 roku.

Przejdź do paska narzędzi