Jakie rękawice bokserskie kupić na początku przygody z tym sportem walki?

rękawice bokserskie

Treningi pięściarskie mogą zaowocować w naszym życiu do tego stopnia, że sport zacznie przynosić nam zyski. Jednak, aby tak się stało, musimy trenować niezwykle ciężko i sumiennie, bez nastawiania się, na tak duży sukces. Sukces przychodzi dopiero w pakiecie z perfekcyjnym opanowaniem siebie i swojego ciała, do stopnia, gdzie jedynym zaskoczeniem, będzie wskoczenie na wyższy poziom.

Jakie rękawice bokserskie dla początkujących powinniśmy wybrać?

W boksie nie ma czegoś takiego, jak uniwersalne rękawice, które pasowałyby do każdej osoby. W sklepach znajdziemy wiele różnych rękawic, różniących się ceną, jakością wykonania, czy materiałem, z którego są wytworzone. Warte zaznaczenia jest, że źle dobrane rękawice do boksu, mogą okazać się udręką zarówno dla osoby stawiającej swoje pierwsze kroki w pięściarstwie, jak i dla osób, z którymi się trenuje. Źle dobrany model rękawic może zmniejszać komfort uderzania oraz prowadzić do zwiększenia ryzyka odniesienia kontuzji.

Rękawice bokserskie dla początkujących dobieramy na podstawie wieku i wagi uderzającego. Przed zakupem, powinniśmy określić, do jakich czynności potrzebujemy rękawic. Rękawice treningowe powinny mieć mniejszą wagę, tak aby szkolić szybkość oraz moc uderzenia. Z kolei rękawice do boksu używane podczas sparingów powinny być cięższe i większe. Takie rozwiązanie pomaga podczas trzymania gardy, ponieważ jest ona szczelniejsza, a także cięższe rękawice minimalizują możliwe urazy, z jakimi możemy się zderzyć podczas sparingu.

Rękawice do boksu, w jaki sposób określa się ich wielkość?

Na starcie warto zaznaczyć, że mówiąc o rozmiarze rękawicy, nie mówimy o jej dopasowaniu do dłoni. Chodzi o jej wielkość i ciężkość. Parametry te wyrażane są w Uncjach, skrótowo zapisywanych jako OZ. Najczęściej możemy spotkać rękawice do boksu w rozmiarach od 8 OZ do 14 OZ. Oczywiście są też mniejsze i większe rękawice, jednak w większości skupiamy się na tym przedziale rozmiarowym.

Najmniejsze z rękawic, 8 OZ używane są do treningów dla osób o niskiej wadze i wieku, aby mogły wyczuć siłę swojego ciosu, a dodatkowo trenując w lżejszych rękawicach takie osoby, nie męczą się tak szybko podczas treningu. Inaczej wygląda kwestia sparingów. Rękawice bokserskie dla początkujących, które powinniśmy do nich wybrać, powinny mieć co najmniej 12 OZ, taka waga rękawicy, w zupełności gwarantuje komfortowe sparingi, zmniejsza podatność na kontuzje oraz minimalizuje ryzyko dostania ciężkiego knockoutu.

Rękawice do boksu, na co warto zwrócić uwagę?

Znając już wiele sekretów, jakie skrywają rękawice do boksu, przechodzimy do zastanawiania się, czym różnią się modele. Oprócz kolorowych wzorów, które możemy zauważyć na rękawicach, powinniśmy skupić się na rodzaju wiązań rękawicy. Występują dwa rodzaje wiązań, pierwszym z nich jest sznurowanie, technika bardziej klasyczna, dzięki której rękawica lepiej przylega do dłoni, jednak taki rodzaj rękawicy, wymaga wsparcia drugiej osoby, oraz rękawice do boksu na rzepy. Ta metoda w ostatnich czasach cieszy się wielkim zainteresowaniem, ponieważ jest również komfortowa, i nie wymaga drugiej osoby do założenia i zdejmowania rękawicy

Profesjonalne rękawice bokserskie, czym się charakteryzują?

Decydującym czynnikiem podczas zakupu rękawic niewątpliwie może być ich cena. Modele klasyczne są znacznie tańsze niż profesjonalne rękawice bokserskie, lecz nie każda osoba rozumie różnice, które między nimi występują. Początkowo porównując rękawice, możemy dojść do wniosku, że ich jedyną różnicą jest cena, jednak jest to błędne myślenie. Profesjonalne rękawice bokserskie są wykonane z trwalszych materiałów oraz posiadają lepsze systemy, które zostały w nich zastosowane. Oczywiście, takie rękawice nie są potrzebne na samym początku przygody, lecz warto rozważyć ich zakup, gdy trenujemy już kilka miesięcy.

Odpowiedz na ten artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarsko Turystyczny od 2004 roku.

Przejdź do paska narzędzi