Kamizelki taktyczne, ASG – dobry sprzęt?

kamizelki taktyczne asg

Kamizelki taktyczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza ze strony służb mundurowych oraz wojska, jednakże w ostatnim czasie kamizelki stają się coraz bardziej popularne także wśród zwykłych cywilnych użytkowników. Są głównym elementem wyposażenia służb mundurowych i policyjnych. Warto dodać, iż produkty są bardzo funkcjonalne, bowiem umożliwiają podręczne przenoszenie wszelkich akcesoriów. Kamizelki taktyczne to lekkie, bardzo przewiewne a także odporne na uszkodzenia kamizelki, wyposażone są w dużą ilość zasobników, kieszeni oraz pasów, które służą do mocowania. Niektóre z nich wyposażone są także w specjalne, silne i trwałe rzepy.

Kamizelki taktyczne- gdzie znajdują zastosowanie?

Kamizelki taktyczne służą głównie policjantom, strażnikom granicznym a także żołnierzom do przenoszenia ekwipunku. Są one bardzo pojemne, można w nich umieścić osobiste rzeczy także codziennego użytku takie jak: radiotelefon, broń, oraz zapasową amunicję i magazynki. Duża ilość kieszeń pozwala także przechowywać maski przeciwgazowe oraz inne elementy ochronne, które są bardzo przydatne w codziennej służbie jak i na polu walki. Warto zaznaczyć, iż w zależności od modelów kamizelki różnią się od siebie liczbą kieszeni i ich rozłożeniem a także systemem zakładania i noszenia.

Kamizelka taktyczna- dobre rozwiązanie dla graczy ASG?

Należy pamiętać ich bardzo dużo zależy od przeznaczenia kamizelek, bowiem istotne jest czy będą służyć do przenoszenia narzędzi, urządzeń oraz innych środków, czy będą spełniać również funkcję ochronną. Obecnie na rynku działa wiele firm które posiadają bogaty i urozmaicony asortyment w tej branży. W ofercie znaleźć można także nowoczesne modele, dostosowane do oczekiwań obecnych specjalistów kamizelek taktycznych. Ciekawostką jest fakt, iż coraz częściej z kamizelek korzystają nie tylko służby wojskowe, ale także gracze ASG, którzy szukają coraz lepszych, nowoczesnych i intuicyjnych rozwiązań. Współczesne kamizelki taktyczne są jednym z najlepszych systemów oporządzeń.

Kamizelka taktyczna- nie tylko dla służb mundurowych?

Warto zaznaczyć, iż coraz większa liczba osób oprócz codziennych, zwykłych obowiązków, bardzo aktywnie spędza czas, przede wszystkim w czasie wolnym, po pracy lub w weekendy. Gracze ASG to tylko jedna z nielicznych grup, które używają kamizelek taktycznych, z reguły są to członkowie organizacji paramilitarnych, oraz grupy rekonstrukcyjne takie jak: strzelcy sportowi oraz ochroniarze. Ten rodzaj ubioru jest dla nich idealnym rozwiązaniem.

Jakie cechy powinna posiadać kamizelka taktyczna?

Obecnie dostępne modele kamizelek różnią się nie tylko układem oraz sposobem montażu ładownic, ale także kamuflażem. Obecnie jednym z najchętniej wybieranych wzorów jest taki, który zapewnia ograniczoną widoczność użytkownika na tle obiektów i scenerii. Szeroka gama produktów sprawia, iż kamizelki swoja kolorystyką idealnie pasują do umundurowania. Kamizelka taktyczna powinna posiadać bardzo praktyczne i funkcjonalne cechy takie jak:

 • przede wszystkim kamizelka taktyczna powinna być lekka, oraz nie utrudniać poruszania się
 • powinna być podporna na wszelkie warunki atmosferyczne
 • kamizelki powinny być wykonywane z grubego i wodoodpornego materiału, najczęściej do ich produkcji wykorzystuje się nylon
 • kamizelka policyjna powinna być wyposażona w cztery do sześciu kieszeni, dużych i pojemnych, które muszą znajdować się na wysokości brzucha, na piersiach, a także na bokach
 • ważnym elementem wyposażenia kamizelek są także silne rzepy, który powinny znajdować się na plecach i z przodu, bowiem dzięki takiemu zastosowaniu można do nich przyczepić ważne oznaczenia typu służby.

Kamizelki taktyczne w systemie MOLLE- bardziej funkcjonalne?

Warto dodać, iż dostępne kamizelki taktyczne typu wojskowego na rynku są zdecydowanie bardziej rozbudowane, co wpływa przede wszystkim na ich jeszcze większą funkcjonalność. Zaprojektowane są one w oparciu o nowoczesny system przenoszenia oporządzenia o nazwie MOLLE. Jest to system, który składa się z kilku elementów, do których zalicza się:

 • podstawowa, modułowa kamizelka
 • specjalny zestaw ładownic oraz kieszeni
 • większy plecak główny
 • mniejszy plecak patrolowy
 • chlebak
 • system podawania wody oraz specjalistyczny zestaw naprawczy.

Kamizelki dają dużą mobilność i przewiewność, zestaw znajdujących się w wyposażeniu elementów daje możliwość właściwego dobrania oporządzenia, które będzie najlepiej odpowiadało wszystkim potrzebom użytkownika. Dzięki takiemu rozwiązaniu można dopasować kamizelkę do przenoszonej ilości sprzętu.

Kuloodporność – dodatkowym zabezpieczeniem?

Kamizelki taktyczne bardzo często wyposażone są w kieszenie na płyty balistyczne znajdujące się na piersiach, są one bardzo istotnym elementem, bowiem poprzez ich założenie kamizelka staje się kuloodporna. Choć najczęściej wybieranym systemem jest MOLLE, to można również spotkać kamizelki taktyczne typu chest rig. Jest to prosta konstrukcja zbudowana z szelek oraz przymocowanego zasobnika, ten typ kamizelek także służy do przenoszenia oporządzenia.

Jeśli poszukujesz taktycznej kamizelki dla siebie, zapoznaj się z dostępną ofertą firm i wybierz odpowiedni produkt, który spełni Twoje oczekiwania!

 

2 komentarze
 1. Fizol

  Najlepiej przed zakupem pogadać z kimś doświadczonym w tym temacie

 2. Ebi

  To specjalistyczny sprzęt i z tego co wiem bardzo drogi 🙂 nie dla mnie

Odpowiedz na ten artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarsko Turystyczny od 2004 roku.

Przejdź do paska narzędzi