Kulki proteinowe zanętowe na karpia

kulki proteinowe na karpia

Stosowanie różnego rodzaju przynęt jest najlepszym sposobem na udane połowy. W przypadku próby złapania dorodnego karpia, zdecydowanie najlepiej sprawdzają się kulki proteinowe. Czym są te kulki i jakie jest ich zastosowanie?

 

Czym są kulki proteinowe?

Kulki proteinowe są pewnego rodzaju przynętą, która stosowana jest głównie do połowu karpia i innych gatunków ryb. Kulki proteinowe występują w wielu różnych kolorach i smakach, a także w wielu rodzajach, dzięki czemu przyciągnięcie ryby jest o wiele prostsze.

Kulki powstają w wyniku formowania przygotowanej masy proteinowej. Podstawą tej masy jest mąka roślinna różnego rodzaju, mąka kukurydziana, sojowa, a także mączka rybna, rakowa i mączki skorupiaków. Tak przygotowana masa jest wzbogacana witaminami i proteinami, a także cennymi minerałami. Substancjami, które znajdują się w składzie kulek i które przyciągają ryby są tzw. atraktory, czyli substancje smakowe i aromaty. Kulki wzbogacane są barwnikami, które zwiększają ich skuteczność.

 

Kulki zanętowe – zastosowanie

Kulki zanętowe są stosowane przede wszystkim jako wabik na karpia. Oprócz tego, można je stosować nie tyle do łapania ryb, co do przyzwyczajania ich do obecności pokarmu o danym smaku czy zapachu w danym miejscu. Jaki sens ma takie działanie? Chodzi o to, by po pewnym czasie podawania rybom takich kulek, pojawiały się one częściej w konkretnych miejscach, co znacznie zwiększy szansę na udany połów. Kulki proteinowe mogą służyć również jako standardowa przynęta, a sposobów ich zastosowania jest co najmniej kilka.

 

Kulki przeznaczone na karpia

Kulki proteinowe na karpia dzieli się ze względu na ich smak i wielkość. Jeśli chodzi o rozmiar, zazwyczaj spotykane są kulki w rozmiarach 10, 15, 20 i 24 mm. To, jaki wybór kulek wybierzesz powinno być zależne od wielkości łowionych ryb, a także od doświadczenia wędkarza.

Do wyboru są kulki zakładane na włos, kulki haczykowe, a także kulki pływające. Decydując się na zakup większej ilości kulek proteinowych, konieczne jest zwrócenie uwagi na ich właściwe przechowywanie. Kulki powinny być przechowywane tylko i wyłącznie w miejscu suchym i ciepłym, ale nie gorącym.

Należy chronić je przed bezpośrednimi promieniami słonecznymi, a także przed dostępem różnego rodzaju szkodników. Wiodącym producentem kulek proteinowych jest sklep karpiowy https://optimalbaits.pl/. Znajdziesz tu kulki proteinowe o różnych rodzajach, które zapewnią Ci udane połowy i doskonałe efekty. Wszystkie produkty dostępne są w atrakcyjnych cenach, a dostawa jest wręcz błyskawiczna

Odpowiedz na ten artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarsko Turystyczny od 2004 roku.

Przejdź do paska narzędzi