Ogród jak dywan – jak zrobić ogród?

ogród jak dywan - jak zrobić ogród

Nikt nie ma monopolu w projektowaniu ogrodów. Nawet zapalony ogrodnik, który interesuje się otaczającymi roślinami i roślinami, może go stworzyć. Musisz tylko nauczyć się podstaw, aby zwiększyć pojemność pamięci. Aranżacja przestrzeni wokół domu przypomina szycie i mierzenie. Nie tylko dom, ale ogród, który najlepiej odpowiada potrzebom i gustom właściciela.

Pomysły na ogród: wybór pomysłów na styl i kolor

Najważniejszy jest pomysł, niezależnie od tego, czy to nowy ogród, czy już istniejący. Potrzebujemy pomysłu przewodniego, pomysłów na to, jak będzie wyglądał ogród w przyszłości. Aby efekt końcowy był zadowalający, a cały ogród tworzył zrównoważony obraz, należy najpierw rozważyć pomysł na styl i kolorystykę ogrodu.

Ważne jest, aby zrównoważyć takie rzeczy, jak rośliny, struktura i warzywa. Wiele osób uwielbia ogród do pracy, który jest nie tylko piękny. Nie możesz zaplanować ogrodu bez uwzględnienia lokalizacji domu. Często pożądana przestrzeń w budynku w kształcie ogrodu znajduje się po obu stronach budynku. Następnie musisz traktować każdą część jak dwa oddzielne ogrody.

Obiekt pełni rolę reprezentacyjną, a także salę. Ogród za budynkiem jest chroniony przed wścibskimi sąsiadami i jest doskonałym miejscem do wypoczynku. Jeśli powierzchnia jest wystarczająco duża, może być odpowiednia do warzyw, owoców i krzewów ogrodowych.

Na co zwrócić uwagę podczas projektowania?

Projekt przestrzeni przed domem jest zwykle kontynuacją codziennego stylu w domu. Jednak niezależnie od gustu właściciela (tradycyjnego czy nowoczesnego), najważniejszą rzeczą, na której wszyscy polegają, jest lokalizacja ogrodu. Parki miejskie są często otoczone budynkami i drzewami. Ze względu na swoją specyfikę i ograniczenia musi być tylko zaprojektowany i wykonany.

Rośliny z małym daszkiem tworzą przyjemną atmosferę. Powinien być, ale nie powinien być za mały w ogrodzie ziemnym. Ogrody miejskie i wiejskie są zwykle większe. Spróbuj eksperymentować z radykalnymi stylami. Jest ogródek warzywny, plac zabaw i kącik. Ogrodzenie zapewnia ochronę przed wiatrem i widokami sąsiadów. Dobry obraz olejny uzyska punkty dopiero po narysowaniu. Przypomina ogród i wymaga odpowiedniego umiejscowienia.

Uczyń z ogrodu swoją oazę

Biorąc pod uwagę środowisko miejskie, które mogą nadal działać zgodnie z oczekiwaniami, najlepiej zorganizować część ogrodu za pomocą płotów, płotów, ścian itp. Należy uważać, aby nie mocować drewnianych płotów do ogrodzeń. To jest kłopotliwe w kółko. Obszary słabo rozwinięte stają się chwastami i mogą stać się chwastami.

Jak widać, podłoga jest jednocześnie nieruchoma i piękna. Przyszli konstruktorzy będą musieli wykopać i utrzymać środowisko bez trawy. Warzywa, takie jak opony i altanki, mogą tymczasowo zakryć twarz tłuczonymi kamieniami i warstwami skał. Dzikie kiełki i samą roślinę należy wykorzenić, pozostawiając chwasty. Możesz być stary, nowoczesny i drogi w jednym miejscu.

Dywan z kwiatów – to doskonały pomysł

Macierzanka tworzy szybko rosnące skupiska o wysokości około 5 cm. Kwitnie od maja do sierpnia, pokrywają ją duże bukiety, tworząc kolorowy dywanik ogrodowy. Dzięki temu możemy cieszyć się piękną scenerią naszego ogrodu przez całe lato. Większość kwiatów pojawia się między majem a czerwcem.

Jest to gatunek mniej potrzebny, więc pasuje prawie wszędzie i nawet pierwszy ogrodnik sobie z tym poradzi. Innowacyjność dodaje skałom charakteru i wyjątkowości, ponieważ nasze ogrody mogą stać się pięknymi górskimi skałami. Macierzanka to mało wymagający rodzaj kwiatu. Preferuje dobrze przepuszczalną, przepuszczalną glebę, dobrze rośnie w jasnych miejscach i jest całkowicie odporna na mróz.

A może dywan z krzewów?

Można sadzić krzewy typu glebowego, które nie są zbyt wysokie, ale dobrze przykrywają ziemię pod oknami, wokół drzew, od strony ogrodu i wszędzie tam, gdzie cień rośliny nie jest potrzebny. Kiedy sadzi się inaczej, wyglądają jak poduszki, ale zespół zapewnia szeroki dywan. Stanowi świetną barierę dla wegetacji i prawie eliminuje potrzebę tkania. Jednocześnie są bardzo dekoracyjne, dzięki czemu z łatwością można je zastąpić trwałymi.

Ciesz się latami

Zaletą krzewów glebowych jest ich trwałość. Raz posadzone „żyją” w ogrodzie przez wiele lat. Zaletą są ozdobne liście, często przez cały rok (na przykład bogaty spandex ma biało-żółte odmiany) oraz w kilka ciekawych wzorów kwiatowych (mocne, dekoracyjne itp.). Z drugiej strony drzewa iglaste, takie jak żubr, są zwykle w kolorze srebrnym. Nawet zimą dobrze jest krzewić warzywa naturalnymi liśćmi. Zaletą poziomego irgi jest to, że jest to teraz gałąź, która ma podstawowy korzeń, a koralowiec jest rozproszony.

Zachowuj odstęp pomiędzy roślinami

Drzewa nie powinny być sadzone zbyt mocno, ponieważ w końcu się rozprzestrzenią; gałęzie niektórych gatunków będą wchodzić w interakcje z wilgotną glebą i łatwo się ukorzenią, dzięki czemu będą produkować nowe rośliny. Krzewy (np. Barwinek i ptasie mleczko) co 20 do 30 cm. Małe krzewy (śnieżka, trzmielina godzinna) -wszystkie 0,5 metra, duże (jak laur) -wszystkie 60-80 cm.

A może dywan z trawnika?

Trawa ma wiele zalet, jest zielona, gęsta i łatwa do poruszania się. Jednak duża trawa jest również formą „pustyni”. Świat zmierza ku upadkowi, zastępując chwasty różnymi uprawami. W końcu stara się wpływać na siebie nawzajem, tworzy ciekawsze wpływy i wzbudza zainteresowanie malowniczymi miejscami. Kolor, konsystencja, kształt, zapach, wszystkie te podstawowe cechy oferują coś więcej niż „standardową” zieloną trawę. Dywan z trawy jest więc doskonałym pomysłem do nowoczesnego ogrodu.

2 komentarze
  1. Wsiwsk

    z trawnikiem najwięcej zabawy… kto ma ten wie

    • Miłosz

      to fakt, a śmiałem się jak sąsiad mówił, że nie będzie łatwo zrobić takiego trawnika jak on ma hehe

Odpowiedz na ten artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarsko Turystyczny od 2004 roku.

Przejdź do paska narzędzi