Piękne i funkcjonalne płytki na podłogę – jakie wybrać do swojego domu?

Płytki szare na podłogę w domu

W niektórych przypadkach wybór płytek na podłogę jest jedynym słusznym rozwiązaniem. Konieczność montażu kafli nie oznacza jednak jakichkolwiek ustępstw w kwestii prezencji podłóg. Nowoczesne płytki dostępne są w różnych wariantach, kolorach i wielkościach.

Płytki na podłogę – oszczędny i funkcjonalny sposób na piękną przestrzeń 

W wielu nowoczesnych domach często montowane jest tak zwane ogrzewanie podłogowe. Funkcjonalne, eliminujące konieczność zakładania kaloryferów rozwiązanie – jest coraz częściej praktykowane. By ciepło miało jednak zapewniony swobodny przepływ, należy wybrać optymalne pokrycie podłóg w domu. W przypadku paneli są to specjalne, niestety droższe modele. Nic więc dziwnego, że wiele osób posiadających w domu „podłogówkę”, decyduje się na montaż płytek na podłogę.   

Podobnie zresztą jest w przypadku wewnętrznych schodów. Wyłożenie takowych drewnem jest niezwykle kosztowne. A przecież równie pięknie prezentują się kafle! Płytki na schody wewnętrzne można dobrać do pozostałych kafelków w domu lub dla całkowitego kontrastu zastosować dużo ciemniejszy, lub jaśniejszy odcień. 

Tak naprawdę, kafelkami można wyłożyć cały dom. Nikogo jednak nie dziwi, że największą popularnością cieszą się płytki do kuchni na podłogę oraz płytki łazienkowe. Dlaczego? Ponieważ są bardzo wdzięczne, gdy chodzi o utrzymanie ich w czystości. Co więcej, nie chłoną wilgoci, nie rozwija się na nich pleść czy grzyb.  

Płytki na podłogę – wybór koloru, wielkości i wzoru  

Do współczesnego stylu aranżacji mieszkań i domów, surowa natura płytek na podłogę pasuje wręcz idealnie. Poszczególnie modele świetnie komponują się z minimalistycznymi, industrialnymi wnętrzami. Inne, na przykład produkty drewnopodobne, wprowadzają do pomieszczeń atmosferę przytulności i ciepła. 

To, na jaki rodzaj kafli powinieneś się zdecydować, zależy od stylu, w jakim urządziłeś swój dom. Na przykład płytki salonowe Dekordia przypominające beton, świetnie pasują do wnętrz loftowych, industrialnych. Płytki kuchenne podłogowe w wersji drewnopodobnej sprawdzają się w kuchniach stylizowanych na rustykalny, wiejski klimat. W przeciwieństwie do naturalnego drewna nie niszczą się tak szybko i nie wymagają regularnych zabiegów renowacyjnych. Z kolei kafle w wersji marmurowej piękne prezentują się we wnętrzach w stylu modern classic. Elegancja i ponadczasowość to ich główne atrybuty. 

Kolor i wielkość są oczywiście kwestią indywidualną. Nie zmienia to jednak faktu, że płytki na schody wewnętrzne warto dobrać do szerokości poszczególnych stopni. Tak, by nie trzeba było ich docinać. Małe elementy po bokach schodów nie prezentują się bowiem zbyt estetycznie. Najlepsze płytki do kuchni na podłogę to te, na których nie rzuca się w oczy najmniejszy okruszek jedzenia. Czysta biel nie jest więc najlepszym rozwiązaniem. 

Płytki salonowe Dekordia można wybrać tak, by służyły jako element łączący taras z pokojem.  

W takim przypadku należy jednak pamiętać o mrozoodporności wybranych kafli. Duże, otwarte przestrzenie, to idealne wnętrza do założenia ciemniejszych, większych płytek. Z kolei przy małym metrażu, poleca się jasną gamę kolorystyczną kafelków.  

Odpowiedz na ten artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarsko Turystyczny od 2004 roku.

Przejdź do paska narzędzi