Sygnaliztory brań od Vimarco

Chciałem podzielić się z Wami moją opinią na temat elektronicznych sygnalizatorów brań tej marki. Korzystałem z wielu marek, jednak te czujniki brań ostatecznie przekonały mnie do siebie. Jeżeli ktoś preferuje sygnalizatory mechaniczne, to też trudno znaleźć na rynku lepsze niż od Vimarco.

 

sygnalizator-bran

Podstawowa kwestia – Czym wyróżniają się te sygnalizatory od innych? Sygnalizatory brań z centralką działają w dwie strony. Wiadomo, że centralka jest po to aby gdy odejdziemy od sygnalizatora informować nas o potencjalnym braniu. To cecha większości sygnalizatorów. Natomiast, inne sygnalizatory nie dają możliwości sprawdzenia zasięgu. Sygnalizatory Vimarco dają nam w każdym momencie możliwość sprawdzenia zasięgu. Odległość na jaką możemy odejść z centralą od czujników jest bardzo duża. ( Z powodzeniem będzie to nawet 200 metrów. )

Sygnalizatory brań

Kolejną cechą, którą trudno określić czy jest to wada czy zaleta tych sygnalizatorów jest możliwość ściągnięcia naklejek z logiem firmy. Jeżeli nie chcemy aby inni wędkarze widzieli z jakiego sprzętu wędkarskiego korzystamy, to jest to łatwe do zrobienia.

Na zdjęciu: Sygnalizator Vimarco RGB

Czujniki brań

Byłem ciekawy jak te sygnalizatory będą kooperowały z centralą gdy rozmieszczę je w innych miejscach. Nie umieszczałem ich typowo na stojaku. Korzystam z zestawu z czterema sygnalizatorami. Jeden umieściłem na ziemi, a inny na podwyższeniu. Dwa postawiłem na niskich stojakach. Po odejściu na wspomnianą odległość 200 metrów sprawdziłem zasięg i o dziwo był znakomity. Odległość centralki od czujników była większa niż zapewniał producent ( do 150 metrów), co świadczy o dobrej jakości sprzętu. Będąc oczarowany poszedłem jeszcze dalej ( na odległość około 300-350 metrów). Na centralce migały lampki już tylko dwóch sygnalizatorów! Możliwe że pozostałych dwóch nie świeciły się, gdyż baterie które były zamontowane nie były nowe a już trochę używane. Wynik tak czy siak według mnie jest bardzo imponujący. Dodam że zasięg był sprawdzany na płaskiej przestrzeni, niezalesionej.

Dobry sygnalizator brań

Nabywając te sygnalizatory brań z centralką możecie być spokojni o to, że sprawdzą się podczas każdych warunków atmosferycznych. Posiadają uszczelki, które chronią przed deszczem. Posiadają regulację głośności, która zaalarmuje nas o braniu nawet z kilkunastu metrów. Tego dźwięku nie pomylicie z niczym innym. Na centralce zobaczymy również jakie typu mamy branie. W jakim kierunku ryba się porusza – czy jest w kierunku opadającym czy odjeżdżającym.  Obsługa całego zestawu jest bardzo prosta i intuicyjna. Jeżeli mamy potrzebę to możemy poszerzać nasz zestaw i dowolnie konfigurować. Do jednej centralki możemy podłączyć aż do 16 sygnalizatorów. ( Tak jest w wersji XTR-VPRO).

sygnalizatory-bran

 

Na zdjęciu: Zestaw 4 sygnalizatorów z centralką Vimarco XTR  Plus 4+1

Sygnalizatory znakomicie działają ze swingerem. Oświetlenie jak i udźwiękowienie według mojej opinii jest najlepsze na rynku sygnalizatorów. Zarówno czułość i natężenie dźwięków możemy samodzielnie regulować. W sprzedaży są zestawy 4, 3 i 2 sygnalizatorów z centralą. Możemy również nabyć pojedyncze sygnalizatory i stworzyć swój własny zestaw.

 

Odpowiedz na ten artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarsko Turystyczny od 2004 roku.

Przejdź do paska narzędzi